Гаврилівський ліцей Переріслянської сільської ради Надвірнянського району Івано - Франківської області

Правила користування бібліотекою

Загальні положення

Правила користування бібліотекою в Україні базуються на Законі України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» і поширюються на бібліотеки України незалежно від їхнього відомчого підпорядкування.

Правила користувачів

2.1 Користувачами бібліотечних послуг є учні та працівники ліцею, незалежно від національної приналежності, статі, освіти, мовних ознак, віросповідання, місця проживання.

2.2 Формами бібліотечного обслуговування: абонемент, читальний зал.

2.3 Користувачі бібліотек мають право отримувати безкоштовну інформацію про склад бібліотечних фондів, консультаційну допомогу в пошуках  джерел інформації, одержувати в тимчасове користування книги, документи, брати участь у читацьких конференціях та інших заходах, що їх проводять бібліотеки та входити до читацьких рад чи активів бібліотеки.

2.4 Користувачі мають право одержувати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів чи книг терміном до 30 днів. Документи підвищеного читацького попиту до 15 днів. Кількість документів, що видаються у читальний зал, не обмежується.

2.5 Користувачі мають право виносити документи за межі бібліотеки, якщо ці документи чи книги записані у формулярі. Термін користування може бути продовжений на прохання користувача, якщо на цей документ відсутній попит інших користувачів.

2.6 Цінні та рідкісні документи чи довідкові видання видаються тільки у читальному залі.

Обов’ язки користувачів

3.1 Для запису до бібліотеки учень чи працівник ліцею ознайомлюється з правилами користування бібліотекою, підписують зобов’ язання їх виконувати, і дають відомості для заповнення читацького формуляра (прізвище, ім я , по-батькові, рік народження, клас чи місце роботи, якщо це дорослі)

3.2 У разі виявлення пошкоджень чи дефектів на документах чи книгах, читач повинен попередити про це бібліотекаря, який зобов’ язаний зробити на документах відповідну позначку, в іншому разі відповідальність несе користувач.

3.3 За кожний документ чи книгу, одержані на абонементі, користувач (крім дошкільників та учнів 1-4 класів) розписується у читацькому формулярі. Повернення документів засвідчується підписом бібліотекаря.

3.4 Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, повинен замінити аналогічним, якщо це підручник. Якщо художня книга, то відшкодовувати збитки реальної вартості документа або замінити рівноцінним визнаним бібліотекарем та комісією з фондом.

3.5 За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки, класні керівники та навчальний заклад.

3.6 Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права відвідувати її на термін, що визначений бібліотекарем.

3.7 Відомості про злісне порушення правил користування бібліотекою можуть бути надані класному керівникові чи керівникові навчального закладу.

3.8 Користувачі бібліотекою мають дотримуватися тиші.

Обов’ язки бібліотек з обслуговування користувачів.

Бібліотеки зобов’ язані:

• Інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 54 від 05.06.97
  • Створити умови для використання бібліотечного фонду роботи в бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних документів;
  • Дбати про культуру обслуговування користувачів;
  • Формувати в користувачів потребу в інформації, користуванні бібліотеками, сприянні підвищенню культури читання;
  • Задовольняти потреби в створенні при бібліотеках читацьких об єднань, клубів за інтересами;
  • Систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачем документів;
  • Ураховувати читацькі запити при формуванні фонду, проведенні масових заходів;
  • Створити читацькі ради або активи бібліотек;