Гаврилівський ліцей Переріслянської сільської ради Надвірнянського району Івано - Франківської області

Психогічна служба ліцею

ПАМ'ЯТКА

«Робота із учнями, що слабо встигають»

Під час опитування

• учневі пропонується приблизний план відповіді;
  • дозволяється користуватися планом, складеним дома;
  • відводиться більше часу для підготовки до відповіді біля дошки;
  • можна робити попередні записи;
  • користуватися наочністю;
  • створювати ситуацію успіху;
  • періодично перевіряти засвоєння матеріалу за темами;
  • виробляти позитивне ставлення.

Під час вивчення нового матеріалу

• концентрувати увагу на найбільш важливих і складних розділах;
  • частіше звертатися із запитаннями;
  • залучати учнів як помічників;
  • стимулювати питаннями, підтримкою у разі виникнення труднощі.

У ході самостійної роботи

• давати завдання, спрямовані на усунення помилок, допущених під час відповідей чи письмових робіт;
  • зазначати позитивні моменти для стимулювання;
  • допомагати під час усунення типових помилок поясненнями;
  • допомагати частково.

Під час організації домашньої роботи

• підбирати завдання щодо усвідомлення та виправлення;
  • проводити попередній інструктаж про порядок виконання домашньої роботи, про можливі ускладнення;
  • розподіляти навантаження, аби уникнути перевантаження школярів.

П'ять секретів встановлення духовних стосунків між учителем та учем

• Спілкуйся якомога більше з дітьми, особливо в позаурочний час.
  • Пам ' ятай: знання стосунків у колективі (лідери, підлідери, відторгнуті, ізольовані, група ризику) обов'язково допоможе на уроках, особливо в екстремальних ситуаціях.
  • Пізнай у дітях себе колишнього – й навчайся у дітей! Відчувай іншу людину, сприймай її такою, якою вона є, зрозумій її внутрішній світ, передбач поведінку. Умій передбачати й оцінювати якусь ситуацію, річ або точку зору учня очима самого учня.
  • Запам ' ятай: духовний контакт – це така сфера, яка легко руйнується, отже, постійно підживлюй її. Дрібниць у стосунках немає. Інколи дрібниця, на твою думку, вважається вагомою обставиною в очах учня чи класу. Найбільше зміцненню духовних контактів сприяють спільні інтереси та потреби.
  • Дорожи довірою дітей. Це вагомий компонент у діяльності будь-якої соціальної групи, який досягається завдяки особистій компетентності, сумлінності, чесності.

Для того, щоб переглянути додаткову інформацію натисніть  АКЦІЯ "16 днів проти насилля"